Mariçiq: Isha i pari që e kuptova se përgatitet ikje e Mijallkovit

Maqedonia

Mariçiq: Isha i pari që e kuptova se përgatitet ikje e Mijallkovit

Më: 1 mars 2021 Në ora: 15:23
Mariçiq: Isha i pari që e kuptova se përgatitet ikje e Mijallkovit

Ministri i Drejtësisë, Bojan Mariçiq sot konfirmoi se me siguri është anëtari i parë në Qeveri, i cili ka kuptuar se po përgatitet ikje e të akuzuarit Sasho Mijallkov, në, siç deklaroi ai sot, një takim joformal të premten në mbrëmje me një prokuror publik, kur është informuar se ekzistojnë zëra, madje edhe si muhabete të çarshisë, se është e mundur një gjë e tillë.

Mariçiq tha se nuk ndjen kurrfarë përgjegjësie.

“Unë si njeri që po udhëheq një institucion serioz, i bëra me dije prokurorit se duhet të verifikohen zërat, pasi nuk më është kumtuar se kush është burimi i informatave, kjo është ruajtur si informatë, e cila nuk ishte e qasshme për mua, as nuk ma tregoi prokurori, dërgova lutje që të verifikohen ato zëra dhe nëse kanë bazë dhe konfirmohen ato zëra, prokuroria t’i ndërmarrë masat e nevojshme”, deklaroi ministri Mariçiq, i cili sot së bashku me drejtorët e Entit shtetëror për statistikë, Apostoll Simovski dhe të Drejtorisë për ekzekutim të sanksioneve, Marjan Spasovski kanë kryer inspektim gjatë regjstrimit në Institucionin ndëshkues-përmirësues K’shanje, Kumanovë.

Ai shtoi se sa e ka të njohur, mëngjesin e ardhshëm

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat