Muhamed Halili zgjidhet kryetar i Këshillit të Ambasadorëve

Maqedonia

Muhamed Halili zgjidhet kryetar i Këshillit të Ambasadorëve

Më: 17 prill 2021 Në ora: 18:14
Muhamed Halili

Muhamed Halili është zgjedhur për kryetar i Këshillit të Ambasadorëve, ndërsa nënkryetarë u zgjodhën Elonora Petrova dhe Aleksanra Naqeva-Ruzhin.

Nga Këshilli i Ambasadorëve njoftuan se në Këshillin Drehtes hynë edhe ambasadorët Ljupço Arsovski, Gjorgji Filipov, Azis Pollozhani, Tihomir Ilievski, Gjorgji Spasov dhe Zoran Jolesvski.

Kryetari i ri i Këshillit të Ambasadorëve Muhamed Halili u zgjodh gjatë mbledhjes vejtore që këtë vit u mbajt online.

Ndërsa në mbledhje është miratuar edhe plani dy vjeçar i kësaj organizate, që deri më tani është drejtuar nga ambasadori Ljupço Arsovski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat