Prokuroria Themelore – Shkup ngrit padi penale kundër Afrim Gashit

Maqedonia

Prokuroria Themelore – Shkup ngrit padi penale kundër Afrim Gashit

Më: 19 prill 2021 Në ora: 13:52
Afrim Gashi

Siç mësojn mediat prokuroria themelore në Shkup ka ngritur padi penale kundër kreut të Alternativës Afrim Gashi.

Sipas burimeve, kjo procedurë është ngritur për arsye të falsifikimit të nënshkrimeve në kohën kur u ndajt Lëvizja Besa.

Prokuroria gjithashtu deklaron se procedure është ngritur edhe për Zeqirija Ibrahimin si dhe për deputetin e kuvendit të RMV-së, Skender Rexhepi – Zejd.

Pas përçarjes së Lëvizjes Besa në vitin 2018, Afrim Gashi u vetshpall kryetar partie duke tentuar ta zavendësoj Bilall Kasamin si kryetar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat