Në qendrat kovide të Maqedonisë ka 1.000 shtretër të lirë

Maqedonia

Në qendrat kovide të Maqedonisë ka 1.000 shtretër të lirë

Më: 11 maj 2021 Në ora: 12:48
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë informon se 701 pacientë janë duke u trajtuar në repartet infektive në kryeqytet, ndërsa në spitalet në të gjithë vendin dhe ka rreth 1.000 shtretër spitalorë të lirë në qendrat kovide.

“Në 24 orët e kaluara, 26 pacientë të rinj janë shtruar në spital në qendrat kovide në Shkup për shkak të ndërlikimeve nga coronavirusi. Një total prej 289 personash të dyshuar ose të konfirmuar për Covid-19 po trajtohen në repartet e sëmundjeve infektive në kryeqytet, thonë nga Ministria e Shëndetësisë.

Në 24 orët e fundit, ka pasur 10 pranime në Klinikat e Brendshme dhe Kirurgjike. Ka pasur 5 pacientë të pranuar në Qendrën Covid në GKG “8 Shtatori” dhe 11 u pranuan dje në Klinikën për Sëmundje Infektive. 86 pacientë po trajtohen në qendrat e praktikës së Mjekësisë së Brendshme dhe klinikat kirurgjikale.

Në 24 orët e kaluara, 63 pacientë të shëruar janë lëshuar në shtëpi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat