Në lagjen Dizhon zbulohen “gërryes të Bitcoin“ – vjedhin rrymën

Maqedonia

Në lagjen Dizhon zbulohen “gërryes të Bitcoin“ – vjedhin rrymën

Më: 22 korrik 2021 Në ora: 22:57
Foto nga vendi i ngjarjes

Janë zbuluar disa “minera” që gërryejnë për Bitcoin në lagjen Dizhon të Shkupit.

Ndërsa kablloja elektrike ka qenë direkt e lidhur në shtyllë në mënyrë ilegale.

“Gërmuesi i bitkoinit ka qenë i lidhur me kabllo direkt në shtyllë dhe në mënyrë ilegale.

Në këtë mënyrë ka shfrytëzuar sasi të paregjistruar të energjisë elektrike” thonë nga EVN Maqedoni.

Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat