Kallëzim penal për blerje votash në Dellçevë

Maqedonia

Kallëzim penal për blerje votash në Dellçevë

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 21:20
Foto ilustrim

Në stacionin policor në Dellçevë është marrë në pyetje 35 vjeçari N.S nga Dellçeva për shkak të dyshimeve të bazuara se ka blerë vota.

Sipas raportit policor, 35 vjeçari K.S ka marrë 3.000 denarë nga N.S në këmbim të votës.

“Është njoftuar PTHP Dellçevë dhe me udhëzime nga prokuroria është biseduar me disa persona. Po ashtu janë marrë edhe 3.000 denarët. Pas dokumentimit të rastit, do të parashtrohet kallëzi penal”, thonë nga MPB.

Ndryshe, ky është rasti i dytë i blerjes së votave në pjesën lindore të vendit, në territorin e SPB Shtip. Rasti i parë ishte në Komunën e Lozoës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat