Zaev dhe Gashi vazhdojnë bisedimet në Klubin e Deputetëve

Maqedonia

Zaev dhe Gashi vazhdojnë bisedimet në Klubin e Deputetëve

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 15:57
Pamje nga takimi

Në Klubin e Deputetëve ka nisur takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kreut të Alternativës, Afrim Gashi.

 Gashi dhe Zaev refuzuan të japin deklarata para takimit.

Ndryshe, takimi i sotëm vjen si vazhdim i takimeve të mëhershme, për inkuadrimin të Alternativës në Qeveri

Kryeministri Zaev dhe Gashi kishin takim gjatë ditës së hënë, kur, sipas kumtesës së Qeverisë është rënë dakord në parim për pjesën programore të bashkëpunimit të mundshëm të ardhshëm të Alternativës në Qeveri dhe se vijojnë konsultimet për vendimet kadrovike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat