Parkingje falas në Komunën Qendër për festat e Vitit të Ri dhe Krishtlindjeve për të gjithë qytetarët e RMV-së

Maqedonia

Parkingje falas në Komunën Qendër për festat e Vitit të Ri dhe Krishtlindjeve për të gjithë qytetarët e RMV-së

Më: 30 dhjetor 2021 Në ora: 11:43
Foto ilustrim

NP Parkingjet e Komunës Qendër ka marrë vendim se me datën 31.12.2021 (e premte) parkingjet e hapura dhe të mbyllura të menaxhuara nga kompania të punojnë deri në ora 15:00, garazhi shumëkatësh deri në ora 17:00 dhe sportelet për dhënien e kontratave në Drejtorinë e ndërmarrjes do të punojë deri në orën 15:00.

Me datë 01.01.2022 (e shtunë) të gjitha parkingjet e menaxhuara nga NP PKQ do të jenë falas për të gjithë qytetarët e RMV-së. Pagesa e rregullt për parkim në parkingje dhe dhënia e kontratave në Drejtorinë e NP PKQ do të vazhdojë më datë 03.01.2022 (e hënë) me orar normal të punës.

Gjatë festave të Krishtlindjeve më 06.01. (e enjte) dhe 07.01.2022 (e premte) të gjitha parkingjet e menaxhuara nga NP Parkingjet e Komunës Qendër do të jenë falas për qytetarët.

Pagesa e rregullt për parkim në parkingje dhe dhënia e kontratave në Drejtori do të vazhdojë me datë 08.01.2022 (e shtunë) me orar normal të punës.

Depoja e shërbimit të merimangave të NP PKQ do të punojë 24/7 gjatë pushimeve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat