Pendarovski do të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos

Maqedonia

Pendarovski do të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos

Më: 23 maj 2022 Në ora: 16:53
Stevo Pendarovski

Nga sot, 23 maj 2022, e hënë, presidenti Stevo Pendarovski do të marrë pjesë në takimin vjetor të Forumit Ekonomik Botëror që mbahet në Davos të Zvicrës.

Presidenti Pendarovski nesër, më 24 maj 2022, e martë, është paraparë të marrë pjesë dhe të mbajë fjalim në panelin “Ruajtja e sigurisë në Evropë”, të cilit do t’i drejtohen Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, kryeministri i Belgjikës, Alexander de Cro dhe Ministrja e Mbrojtjes së Holandës, Kaisa Olongren.

Të mërkurën, më 25 maj 2022, Presidenti Pendarovski do të marrë pjesë në seancën “Dialogu për Diplomacinë në Ballkanin Perëndimor”.

Në kuadër të forumit, presidenti Pendarovski do të ketë disa takime bilaterale me pjesëmarrësit e forumit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat