Moti sot në Maqedoni të Veriut, temperatura deri në 37 gradë celsius

Maqedonia

Moti sot në Maqedoni të Veriut, temperatura deri në 37 gradë celsius

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 08:20
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të mbaj me diell dhe i ngrohtë, me vranësira lokale të ulëta deri në mesatare dhe me erë të lehtë deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimor.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 19 deri në 20 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 29 deri në 37 gradë.

UV indeksi do të jetë = 8.

Në Shkup do të mbaj mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla lokale dhe me erë të dobët deri në mesatare.

Temperatura minimale do të zbresë deri në 18 gradë, ndërsa ajo maksimale
do të arrijnë deri në 34 gradë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat