Nesër regjim i veçantë komunikacioni në Shkup

Maqedonia

Nesër regjim i veçantë komunikacioni në Shkup

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 14:00
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme njofton opinionin se me datë 25.09.2022 (e diel), duke filluar nga ora 09:00, do të mbahet gara humanitare e IT në organizim të Shoqatës së Qytetarëve SOS Fshati i Fëmijëve.

Rruga e lëvizjes shtrihet përgjatë një pjese të shtegut të biçikletave në bregun e lumit Vardar, duke filluar nga ura e Vardarit në Blv. “8 Shtatori”, afër hotelit “Aleksandar Palace”, deri te ura e Vardarit në Blv. “Kiro Gligorov”, pranë hotel “Hilton”.

Ministria e Brendshme apelon qytetarët që të respektojnë urdhrat e punonjësve të policisë në rrugët ku do të zhvillohet ngjarja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat