MPJ-Maqedoni: Qytetarët tanë të mos udhëtojnë për në Rusi

Maqedonia

MPJ-Maqedoni: Qytetarët tanë të mos udhëtojnë për në Rusi

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 17:36
Foto ilustrim

Ende vlen thirrja e MPJ-së së Maqedonisë së Veriut për qytetarët e saj për tu larguar nga Rusia, të publikuar më 28 shkurt të këtij viti, që kur u vendosën masat kufizuese ndaj Moskës, si përgjigje ndaj pushtimit rus në Ukrainë,

Nga MPJ u bënë thirrje të gjithë qytetarëve të Maqedonisë që planifikojnë vizitë në Federatën Ruse në periudhën e ardhshme, të përmbahen nga udhëtimi në të.

Nga MPJ theksojnë se për mbështetjen e qytetarëve të vendit që ndodhen në Rusi janë në dispozicion numrat e telefonit në Ambasadën tonë: + 74 99 124 33 57 (telefon fiks) dhe + 79 58 643 34 63 (celular). si dhe e-mail adresat: [email protected] dhe [email protected]

Po ashtu, qytetarët tanë mund të kontaktojnë edhe Ministrinë e Punëve të Jashtme në numrin e telefonit +389 75 273 732 dhe në adresën elektronike: [email protected]

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat