Nis festimi i 151 vjetorit të lindjes së Goce Dellçevit

Maqedonia

Nis festimi i 151 vjetorit të lindjes së Goce Dellçevit

Më: 4 shkurt 2023 Në ora: 09:39
Pamje nga festimet

Delegacioni shtetëror i Maqedonisë së Veriut do të vendosë lule mbi varrin e revolucionarit maqedonas Goce Dellçev.

Kjo me rastin e 151-vjetorit nga lindja e tij.

Së pari, një delegacion parlamentar do të vendosë lule mbi varrin në kishën “Sveti Spas”.

Ceremonia do të pasohet nga presidenti Stevo Pendarovski, kryeministri Dimitar Kovaçevski dhe ministrat.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat