Kushti i një mundësie aleance bashkëqeverisëse LVV-LDK (2)

Opinione

Kushti i një mundësie aleance bashkëqeverisëse LVV-LDK (2)

Nga: Skënder Sadri KAPITI Më: 21 shkurt 2021 Në ora: 12:34
Skënder Sadri Kapiti

Edhe së pari nëse Vjosa Osmani “rikthehet” dhe më së miri nëse ajo zgjidhet kryetare e LDK-së  pasi  LDK-së i duhet patjetër VETING-u nëse ajo pretendon që të bëhet alternativë potetnte politike dhe më pas edhe të bashkeqeverisë me LVV.

Nëse Vjosa  e merr drejtimin e LDK-së apo edhe nëse largohen penmgmarrësit e LDK-së si kalibri Mustafa me kompani e që do të ishte shans i madh edhe për ripërtërtjen e LDK-së.

Por edhe tjetra, në pamundëi të  mundësisë së parë,  dhe nëse Vjosa Presidente edhe nëse ajo kalon edhe në VETËVENDOSJE, apo edhe nëse ajo formon një parti të re.

Bashkëqeverisja LVV -Alternativa Osmani, ose  Kurti-Osmani do të vazhdojë për shumë kohë, sepse kjo i duhet Kosovës.

Nëse LDK reformohet dhe disa apo te gjithe deputetët e saj i bashkohen dhe e mbështesin Vjosa Osmanit.

Atëhere natyrshëm vjen edhe bashkëqeverisja LVV-LDK (2). 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat