Deri kur...?

Opinione

Deri kur...?

Nga: Petrit Dibrani Më: 16 maj 2022 Në ora: 12:46
Ukshin Hoti

Sot 23 vjet nga kidnapimi i profesor Ukshin Hotit dhe jo zhdukja, ashtu si thuajse ç’doher thuhet për t‘gjithë të kidnapuarit, gjatë luftës së fundit në Kosovë.

Profesor Ukshin Hoti i burgosur, torturuar dhe kidnapuar me urdhër të aparatit shtetëror fashist, barbar, gjenocidial, kriminel serb.

Profesori u burgos disa herë!

Ishte i pari që shkroi për konceptin e demokracisë, autentike në trojet shqiptare.

Koka e ndritur, profesor i së drejtës ndërkombëtare dhe i filozofisë Ukshin Hoti, gjatë një homazhi për nder të dëshmorëve të rënë, nëpër demostrata në vitin 1994 në Rahovec.

Del haptazi me idenë e formimit të Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës.

Profesor, unë i‘u kërkoj falje.

Ne t‘gjithë, pavarësisht pozitave apo gjendjes në atë kohë, nuk bëmë asgjë për ju madje nuk e organizuam as edhe një Demostrat për lirimin tuaj!

Ju bëtë, shumë për ne.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat