Vettingu

Opinione

Vettingu

Nga: Adem Bytyçi Më: 28 qershor 2022 Në ora: 20:32
Adem Bytyçi

Të gjithë ata prokurorë dhe gjyqtarë të cilët i kanë shërbyer me devotshmëri Pronto Mafisë, dhe Pronto Mafia atyre, nuk kanë si ta pranojnë Vetingun.

Nuk mund ta pranojnë për t'iu nënështruar Vetigut ata prokurorë dhe gjyqëtarë të cilët kundërmojnë aromë korupsioni dhe prontomafije, sepse vetigu i'u shpalos pasuritë e vjedhura dhe nuk mund ta japin provimin për të ushtruar edhe më tutje profesionin e prokurorit dhe të gjyqëtarit.

Ministria e Drejtësisë duhet të kuptojë definitivisht, se prokurorët dhe gjyqtarët e korruptuar hezotojnë t'i nënshtrohen vettigut deri në atë moment kur nuk kanë kah t'ia mbajnë.

Faktin të cilin duhet ta kuptojnë forcat politike në Kosovë Pozitë - Opozitë është: Kosova kurrë nuk mund të jetë shtet i së drejtës pa zbatimin e Vettigut të Prokurorëve dhe gjyqtarëve .

Të gjitha ata politkanë të cilët kanë përftuar padrejtësisht nga mos zbatimi i drejtë i ligjit nga prokurorë dhe gjyqtarë janë në anën e atyre prokurorëve dhe gjyqëtarëve të cilët e kundërshtojnë Vetingun ...

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat