ARBEN (AGON) VATAJ - Bota Sot
ARBEN (AGON) VATAJ

Perkujtime

E mërkurë, 24 prill 2019

ARBEN (AGON) VATAJ

Më: 25 janar 2019 Në ora: 00:08
ARBEN (AGON) VATAJ

Na mungon gjithçka e jotja, por më së shumti buzëqeshja jote që na mbushte plotë me gëzime dhe jetë.

Thonë Zoti i përzgjedh njerëzit, i merr pranë vetes në moshën e rinisë në parajsën e tij, që të mbesin në botën e amshimit përgjithmonë të rinj.

Djali, vëllai dhe daja jonë i dashur ndaj kësaj botë ti e ke kryer obligimin tënd me faqe të bardhë. Sot je rehatuar, nuk ka gjë më që të mundon. Shpirti yt sot është i lumtur, dhe i lirë fluturon.

Mbetesh HEROI i ynë! Djali i hasretit me zemër të bardh, vëlla ma i miri në botë, dajë i veçantë. Ne Sot jetojmë me shpresën se një ditë do të bashkohemi prapë, të jemi përgjithmonë në parajsë, sepse vetëm aty e ke vendin, ti me i dashuri jonë.

Djali, vëlla dhe daja jonë, gjithmonë do të kujtojmë dhe thellë ne zemër të mbajmë.

Të përkujtojmë me shumë mall e dashuri: Nëna dhe Babai, Motrat me gjithë familje.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test