Ars. Bekë (Sadri) Muslijaj - Bota Sot
Ars. Bekë (Sadri) Muslijaj

Perkujtime

E mërkurë, 22 maj 2019

Ars. Bekë (Sadri) Muslijaj

Më: 10 maj 2019 Në ora: 00:30
Ars. Bekë (Sadri) Muslijaj

Më 10.05.2018 u bënë 20 vite nga rënia heroike e dëshmorit, bashkëshortit, prindit, gjyshit dhe vjehrrit:

U flijove për lirinë e Kosovës, kurse për neve u bëre fanar në shtet ndërtimin të Kosovës. Sakrifica dhe gjaku yt i derdhur për liri do të jetë gjithmonë në themelet e Kosovës së pavarurdheudhërrëfim për brezat që vijnë.

I lehtë të qoftë dheu i Kosovës së lirëaq shumë që e deshte.

Të përkujtojnë me mall deri në amshim bashkëshortja Hatmani, djemtë Skënderi, Alberti, Muhameti, vajzat Albnorja, Sabrija, Albertina, rejat Hyrija, Ylfeti, mbesat Zejnepi, Suzana, Valina.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test