Ali (Ramë) Alidemaj

Perkujtime

E shtunë, 24 tetor 2020

Ali (Ramë) Alidemaj

Më: 17 mars 2020 Në ora: 00:01
Ali (Ramë) Alidemaj

Një vit sa një shekull pa ty bashkëshort dhe baba

Sot do të donim të ishim të lumtur së bashku si çdoherë në prag të ditëlindjes tënde, por vdekja e pamëshirshme të ndau përgjithmonë nga ne.

Shtëpia duket e zbrazët pa ty, pa zërin tënd, pa hapat tu... Aq sa e madhe është dhembja për ty është krenaria që të patem. Këshillat dhe veprat e tua janë udhërrëfyes për ne dhe na japin forcë të vazhdojmë tutje.

Të kujtojmë me mallë: Bashkëshortja Ajmanja, djali Bujari, vajzat Myrveti, Shpresa, Besa, Besarta dhe nusja Liridona.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat