Sylejman (Ali) Podrimqaku - Bota Sot
Sylejman (Ali) Podrimqaku

Perkujtime

E enjte, 15 nëntor 2018

Sylejman (Ali) Podrimqaku

Më: 12 shkurt 2018 Në ora: 00:48
Sylejman (Ali) Podrimqaku

Sot në këtë përvjetor dua te flas vetëm për Ty Babë, është diçka qe thuhet me lotë në sy...Përderisa vitin e kaluar morra lajmin për vdekjen tendë unë jetova, por jetova ndryshe nga më parë, duke shpresuar qe Ti je hala gjallë...Nuk të hidhërohem për asgjë Baba mjafton qe të kthehesh e te shoh vetëm edhe një herë.

Kujtoj me lot dhe me mall këshillat e tua, krahasova të tjerët me Ty sepse thellë në shpirt shpresoja se Ti jeton akoma ende. Shkurti i ftoftë shpesh më ftofë edhe prej jetës, pas shumë vuajtjesh Babë, Ty zemra ime nuk të harron kurrë, thjesht gjithmonë e më shumë ëndrra dhe përkujtime...

Por ndoshta askush nuk e kupton dhimbjen time Baba, na mungon të gjithëve çdo ditë e më shumë... 

Të përkujtojmë me dhimbje dhe krenari: Bashkëshortja Shehrija, Djemtë: Shefqeti dhe Muhameti, Vajzat: Feridja, Vahidja dhe Mahidja, si dhe rejat, nipat dhe mbesat.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test