Zelfije Krasniqi - Gashi - Bota Sot
Zelfije Krasniqi - Gashi

Perkujtime

E mërkurë, 19 dhjetor 2018

Zelfije Krasniqi - Gashi

Më: 17 maj 2018 Në ora: 00:24
Zelfije Krasniqi - Gashi

Sot u bënë 1 vit pa Ty më e  dashura jonë... prej asaj dite kur Ti  na le, gjithçka  morri pamje dhe frymë tjetër.

Çdo mëngjes zgjohemi me shpresën se sytë tanë do të shohin përsëri buzëqeshjen tënde dhe se ndarja nga Ti ishte vetëm ëndërr.

Ishe  një Bashkëshorte, Nënë dhe Gjyshe e dashur, punëtore e zemërgjerë.

Mburremi që të patëm. Ti u largove nga kjo botë, por nga zemrat tona nuk largohesh kurrë, do të mbajmë në mendje e zemër përjetë !

Pusho e qetë në Lulet e Parajsës!

Të përkujtojmë me mall të pashuar: Bashkëshorti Fazlija, djemtë Alberti me nusen Pakizën, Besniku, Artani, vajzat Nevryzja, Shqipëria, Liria, Dashuria dhe Shkurta me familjet e tyre.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test