Rekord - Vjosa Osmani mori 270 mijë vota

Politika

Rekord - Vjosa Osmani mori 270 mijë vota

Nga: Nehat Shaqiri Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 19:11
Vjosa Osmani

Në zgjedhjet e 14 shkurtit, Lëvizja Vetëvendosje dhe Vjosa Osmani kanë fituar bindshëm karshi partive të tjera në Kosovë.

Vetëvendosje deri më tani ka fituar rreth 48%. Ky rezultat është rekord sa i përket përqindjes së fituar nga një parti në Kosovë.

Edhe Vjosa Osmani ka thyer rekord me votat e marra gjatë këtyre zgjedhjeve.

Sipas këshilltarëve të saj, Vjosa Osmani deri tash ka marr mbi 270 mijë vota.

Deri më tani, asnjë lider nuk ka arritur të marr kaq shumë vota në zgjedhje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat