Aksident në autostradë, vdes një grua - Bota Sot
Aksident në autostradë, vdes një grua

Shkupi

Aksident në autostradë, vdes një grua

Më: 16 janar 2020 Në ora: 19:40
Foto ilustrim

Gruaja 38-vjeçare nga Kavadari, e cila sot mori lëndime të rënda trupore në një aksident në mëngjes në autostradën Veles-Shkup, sot pasdite ndërrojë jetë në klinikën e Shkupit.

Mjekët në klinikë për disa orë e mbajtën atë nën mbikëqyrje për shkak të dëmtimeve të rënda në kokë, por nuk arritën ta shpëtojnë atë.

Bashkëshorti i së ndjerës është gjithashtu në mesin e të lënduarve dhe së bashku me mbesën e tij 10-vjeçare, janë transferuar në spitalin e Velesit ku po mjekohen.

Të tre po udhëtonin me të njëjtin automjet në autostradë. Automjeti i tyre goditi kamionin i cili ishte shmangur një veture të rrotulluar të markës “BMW”.

Në aksident përveç gruas së ndjerë, lëndime trupore kanë marrë edhe katër persona tjerë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat