Dëmtohen tabelat e reja te përmendoret antike në Shkup

Shkupi

Dëmtohen tabelat e reja te përmendoret antike në Shkup

Më: 6 tetor 2020 Në ora: 15:15
foto ilustrim

Pas Marrëveshjes së Prespës, përveç busteve të Lekës së Madh dhe Filipit të Dytë, tabelë ku sqarohet se figurat janë të historisë helene kishin edhe shtatë përmendore të tjera në Shkup dhe Manastir.

Tabelat informative me ngjyrë janë dëmtuar dhe se ende nuk dihet kryesi.

Sipas dëmtimeve të llojit të këtillë mund të shihet se ka ende revoltë ndaj Marrëveshjes së Prespës me Greqinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat