Dje 177 gjoba për shkelje të rregullave në trafik

Shkupi

Dje 177 gjoba për shkelje të rregullave në trafik

Më: 16 nëntor 2021 Në ora: 09:29
Foto ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme informon se dje (15.11.2021) ka vazhduar me kontrollet e intensifikuara të veprimit në fushën e trafikut.

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 177 gjoba.

Prej tyre 59 për drejtimin e makinës mbi shpejtësinë e lejuar, 13 gjoba për drejtim mjeti pa patentë shofer, 9 gjoba për automjete të paregjistruara, 8 për drejtim nën ndikimin e alkoolit, 48 masa për parkim të paligjshëm.

“Aksionet e intensifikuara do të vazhdojnë edhe në të ardhmen. Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat e komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat