Tërmet në Shkup

Shkupi

Tërmet në Shkup

Më: 12 janar 2022 Në ora: 10:56
Ilustrim

Një tërmet me intensitet 2.6 është regjistruar sot në ora 09:09 minuta.

Ai ka pasur epiqendër në rajonin e Shkupit.

Më saktë afër fshatit Studeniçan me një thellësi prej 10 km.

Sipas të dhënave me të cilat disponon Opservatori sizmologjik pranë fakultetit të Shkencave Natyrore në Shkup, tërmeti është ndier nga banorët e Shkupit dhe rrethinës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat