Vetura e ambasadës së Ukrainës në Shkup, aksidenton një këmbësor

Shkupi

Vetura e ambasadës së Ukrainës në Shkup, aksidenton një këmbësor

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 18:50
Foto ilustrim

“Më datë 01.10.2022, në ora 15:00 është raportuar se në Shkup, në parkingun përballë marketit në rrugën “Mitropolit Teodosij Gologanov”, ka ndodhur një aksident trafiku mes një automjeti të pasagjerëve “BMW” me targa diplomatike, që po drejtohej nga I.I.(50 ) nga Ukraina, dhe automjeti i pasagjerëve “Golf” me targa të Shkupit, i drejtuar nga B.G.(35) nga Shkupi si dhe një këmbësori D.A.(63) nga Shkupi.

Nga aksidenti është lënduar D.A., lëndimet janë konstatuar nga një mjek në Kompleksin Klinikë “Nënë Tereza” në Shkup”, thonë nga MPB.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat