Informohu me kohë, vendbanimet që nuk do të kenë rrymë nesër në Shkup - Bota Sot
Informohu me kohë, vendbanimet që nuk do të kenë rrymë nesër në Shkup

Shkupi

E premte, 16 nëntor 2018

Informohu me kohë, vendbanimet që nuk do të kenë rrymë nesër në Shkup

Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 20:53
Ilustrim

Nga ora 8.30 deri në orën 14.00 nesër pa energjia elektrike do të jetë shfrytëzuesit e rrugës “Kiro Fetak” 1 në komunën e Kisella Vodës, kumtoi Qendra rajonale për menaxhim me kriza pas njoftimit nga EVN Maqedoni.

Pa energji elektrike nesër, nesër do të mbeten edhe përdoruesit e rr. “Çairska” nga nr. 98 deri te në nr. 108 dhe shtëpitë përreth në afërsi të tyre të Komunën e Çairit (nga 08.30 deri në 14.30), pjesë e  shfrytëzuesve të fshatit Nikishtan në komunën e Gjorqe Petrovit (nga ora 9 deri në 12) një pjesë e përdoruesve të rrugëve “Juzhnomoravski Brigadi”, “Zhegljan”, “Sreqko Puzhalka”, “Tovarnik” dhe “Palmiro Toljati” në komunën e Gazi Babës (nga ora 9 deri në 15), përdoruesit e rrugës “Ljubljanska” nr.6 objektin e Siti Tauer në Komunën Karposh (nga 09.30 deri në 11.30).

Nga ora 10 deri në 15 nesër pa energji elektrike do të jetë edhe objekti i sallës sportive “Rabotniçki”, shkolla ushtarake – Parku i Qytetit, objektet e restoranteve “Marakana”, “Urania” dhe “Kaj Vërsaç” terrenet e tenisit “Jug” dhe “Urania”, plazhi i qytetit dhe ndërtesat përreth në Komunën e Karposhit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test