Parashikimi i Nadalit

Tenis

Parashikimi i Nadalit

Më: 11 dhjetor 2020 Në ora: 12:00
Parashikimi i Nadalit

Tenisti spanjoll Rafael Nadal, numri 2 në botë për meshkuj, mendon se ai, Roger Federer e Novak Gjokoviq do të vijojnë të jenë protagonistë në fushë edhe sezonin e ardhshëm.

Sipas tij, kjo treshe do të vijojë të dominojë në sportin e tenisit edhe pse kohët e fundit janë shtuar të rinjtë që po i vënë ata në vështirësi.

“Mendoj se unë, Roger e Novak do të jemi në fushat e lojës edhe për pak kohë dhe do të jemi protagonistë. Objektivi ynë është të fitojmë të tjerë trofe, ndaj nuk ndalemi.

Tek ne vihet re puna, dedikimi e pasioni për këtë sport, që shpesh mungon te të rinjtë, ndaj dhe mosha për ne nuk është veçse një numër”, tha Nadal.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat