Osaka kalon në finalen e Australian Open, duke mposhtur Williams

Tenis

Osaka kalon në finalen e Australian Open, duke mposhtur Williams

Më: 18 shkurt 2021 Në ora: 08:30
Naomi Osaka

Një nga sfidat më interesante në tenis mes dy tenisierëve më të mira të botës mes Serena Williams dhe Naomi Osaka u zhvillua sot dhe në fund u mbyll 0-2 në sete.

Ndeshja e madhe mes Serena Williams dhe Naomi Osaka ka përfunduar me rezultat 0-2 për Osakan.

Naomi Osaka arriti që të fitojë 2-0 në sete ndaj Williams dhe kësisoj të kualifikohet për në finalen e madhe të Australian Open.

Japonezja vazhdoi përpara dhe kështu do të përballet në finale me Jennifer Brady.

Kjo do të jetë finala e dytë e Australian Open për Osakan, ndërsa finalja e katërt të Grand Slam në karrierë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat