Agassi: Ja pse nuk funksionoi bashkëpunimi im me Gjokën

Tenis

Agassi: Ja pse nuk funksionoi bashkëpunimi im me Gjokën

Më: 30 mars 2021 Në ora: 15:30
Agassi: Ja pse nuk funksionoi bashkëpunimi im me Gjokën

Për gati një vit, legjenda e tenisit Andre Agassi ishte trajneri i tenistit serb Novak Gjokoviq.

Një bashkëpunim që në fakt nuk funksionoi si duhet, me serbin që thuajse nuk fitoi asgjë dhe që në atë periudhë (2017-2018) kishte edhe disa probleme fizike, që ndikuan në karrierën e tij.

Për pasojë, kjo marrëdhënie u mbyll, shumë shpejt. Duke folur për këtë divorc, Agassi kujton: “U ndamë pasi nuk po arrija ta ndihmoja ashtu si duhet. Unë doja ta ndihmoja, por në një moment më dukej sikur po pengoja rritjen e tij apo ndërhyja në punët e tij”.

“Për pasojë, vendosa të largohesha, pasi kjo ishte më e mira për të dy. Nuk jam nga ata persona që them se ti ke të drejtë nëse nuk arrij të jem dakord me vendimet e tua.

Pashë që në shumë raste unë dhe Novak kishim ide të ndryshme për shumë çështje dhe kjo gjë nuk krijonte një marrëdhënie të mirë mes një trajneri e lojtari”, tha Agassi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat