Panik nga uragani, frikë për jetë!

Tenis

Panik nga uragani, frikë për jetë!

Nga: K.G. Më: 2 shtator 2021 Në ora: 14:40
Panik nga uragani, frikë për jetë!

Kulmi i stadiumit "Louis Armstrong" mezi i rezistoi shiut dhe erës së madhe të sjellë nga Uragani Ida

Sipas "NY Post", uragani shkatërroi disa pemë dhe çoi në përmbytje në US Open.

E gjithë kjo çoi në shtyrjen e ndeshjeve për dy orë e 30 minuta, dhe lojtarët ndryshuan fushat.

"Moti i çmendur" është pikërisht mënyra se si Diego Schwartzman përshkroi gjithçka që ndodhi.

Për herë të parë, një paralajmërim u lëshua në New York.

“Herald Sun” shpjegoi se organizatorët kishin frikë për jetën e tenistëve dhe publikut gjatë paralajmërimit të uraganit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat