Federer: Nuk mund të kërkoj më shumë

Tenis

Federer: Nuk mund të kërkoj më shumë

Më: 7 tetor 2021 Në ora: 11:09
Federer: Nuk mund të kërkoj më shumë

Viti 2021 nuk ka shkuar ashtu sikurse dëshironte Rozher Federer, që rikthehej në fushë pas 13 muajsh pushim. Pas eliminimit nga turneu i “Uimbëlldon”-it”, tenisti zviceran, tashmë 40 vjeç, ka marrë sërish një pushim të gjatë, për t’u rikthyer vitin tjetër.

“Në këto momente të jetës time e kuptoj se nuk mund të kërkoj më shumë nga jeta dhe karriera ime.

Për sa i përket karrierës time, ajo që do të arrij në fushë do të jetë një bonus shtesë për mua. E di që është e vështirë të fitoj ndonjë turne, por do të shijoj dhe argëtohem në çdo ndeshje që do të luaj.

U bëra baba kur isha 28 vjeç, ndaj tani vajzat e mia binjake janë 12 vjeçe dhe dy djemtë e mi binjakë nga 7 vjeç.

Kam një jetë të mrekullueshme, nuk mund të ankohem dhe tani kaloj më shumë kohë me familjen dhe miqtë e mi,” tha mes tjerash Federer.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat