Vaksinim i detyrueshëm për të luajtur në “Australian Open”

Tenis

Vaksinim i detyrueshëm për të luajtur në “Australian Open”

Më: 8 tetor 2021 Në ora: 15:32
Vaksinim i detyrueshëm për të luajtur në “Australian Open”

Në Melburn të Australisë, janë shtuar rastet me koronavirus.

Për këtë arsye, qeveria e shtetit të Viktoria ka vendosur vaksinim të detyrueshëm për rreth 1 milionë persona, përfshi edhe ata që merren me sport profesionist.

Një vendim ky që mund të ketë efekt edhe te grand slam i “Australian Open’, që zhvillohet në Melburn në janar të vitit të ardhshëm. Organizatorët e grand slam të parë të vitit, për momentin po monitorojnë situatën e pandemisë “Covid-19”.

Gjithsesi, “Australian Open” mund të bëhet eventi i parë tenistik që mund ta bëjë të detyrueshëm kryerjen e vaksinës për pjesëmarrësit, për të evituar karantinën, siç ndodhi këtë vit. Kjo mund të vërë në dyshim pjesëmarrjen e mjaft tenistëve ende të pavaksinuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat