Barti, anulon pjesëmarrjen në Guadalahara

Tenis

Barti, anulon pjesëmarrjen në Guadalahara

Më: 23 tetor 2021 Në ora: 19:28
Barti, anulon pjesëmarrjen në Guadalahara

Tenistja më e mirë sipas listës “VTA”, Eshli Barti, ka mbyllur sezonin dhe nuk do të mbrojë titullin në turneun final të VTA-s, që do të zhvillohet në Guadallahara të Meksiko nga 10 e deri më 17 nëntor.

Tenistja australiane, nuk morri pjesë në turneun Masters “US Open”, duke paralajmëruar se do të përgatitet më mirë për sezonin e ardhshëm.

“Ishte vështirë që të sjellim një vendim të tillë, por prioritet është që të pushojë trupin nga sezoni i vështirë dhe të fokusohem për turneun në Australi,” tha mes tjerash Barti për mediat në Angli.

Kujtojmë se Eshli Barti, këtë vit arkëtoi 5 tituj, dhe çfaredo që të ndodh në turneun në Guadallahara, ajo do të mbetet në vendin e parë në renditjen e tenisteve më të mirë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat