Probleme me zemër, tenistja e njohur përfundon karrierën

Tenis

Probleme me zemër, tenistja e njohur përfundon karrierën

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 17:19
Probleme me zemër, tenistja e njohur përfundon karrierën

Tenistja e njohur, Johanna Konta e ka përfunduar karrierën në moshën 30 vjeçare.

Ish-tenistja më e mirë në Britani ka probleme të vazhdueshme në zemër dhe ka vënë shëndetin para karrierës.

Konta ishte gjysëmfinaliste e ëimbledon në vitin 2017 dhe po kalonte formë të lartë vtieve të fundit. Konta ka thënë se ka probleme të përsëritshme të ritmeve të zemrës.

Ish-tenistja e katërt në botë më parë nuk kishte pranuar të vaksinohej kundër Covid-19, dhe më pas rezultoi pozitiv në test.

Ajo ka thënë se izolimi e ka prekur fizikisht e mendërisht.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat