Nadal ka kalur në gjysmëfinale

Tenis

Nadal ka kalur në gjysmëfinale

Më: 7 janar 2022 Në ora: 11:22
Nadal ka kalur në gjysmëfinale

Rafael Nadal ka kaluar në gjysmëfinalen e Melbourne Summer Set.

Spanjolli ka arritur të kalojë në gjysmëfinalen në turneun e tij të parë pas gjashtë muajve mungesë në fushe.

Nadal avansoi në këtë raund të Melbourne Summer Set pasi rivali i tij, Tallon Griekspoor u largua nga gara.

Nadal, i cili vjen në këtë garë pas një lufte me COVID-19 dhe një lëndim në këmbë, do të ketë kohë një ditë për të pushuar para ndeshjes së radhës.

Kundërshtari i radhës së spanjollit në gjysmëfinale do të jetë, Emil Ruusuvuori.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat