Tërhiqet

Tenis

Tërhiqet

Nga: K.G. Më: 7 janar 2022 Në ora: 16:13
Renata Voraçova

Renata Voraçova ka vendosur të tërhiqet nga turneu për shkak të mundësive të kufizuara stërvitore dhe do të largohet nga Australia, njoftoi Ministria e Jashtme Çeke.

Tenistja çeke, e 81-ta në garën për femra, e cila u vendos në të njëjtin hotel në Melbourn ku qëndron Novak Gjokoviq.

Pas rishikimit të dokumenteve të saj për përjashtimin mjekësor nga detyrimi i vaksinimit, vendosi të largohet nga Australia.

Është një zhgënjim për tenisten nga  Republika e Çekisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat