Protestuesit australianë godasin keq Gjokoviqin: Shkofsh...

Tenis

Protestuesit australianë godasin keq Gjokoviqin: Shkofsh...

Më: 8 janar 2022 Në ora: 19:27
Protestuesit australianë godasin keq Gjokoviqin: Shkofsh...

Ndalimi i hyrjes së Novak Gjokoviq në Australi është tema kryesore atje.

Gjokoviq nuk u lejua të futet në Australi për të marrë pjesë në turneun grand slam, Australian Open 2022, pasi autoritetet e këtij vendi thanë se ai nuk i kishte plotësuar kërkesat për Covid-19.

Ai tash për tash ndodhet në një qendër ndalimi, ndërsa një seancë e gjykatës për rastin e tij pritet të mbahet të hënën.

Ndërkohë disa australianë kanë protestuar rreth kësaj çështje, duke dalë kundër tenistit serb.

“Gjokoviq, vafsh në djall. Lironi refugjatët”, thoshte një baner.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat