Nadal ka fituar një tjetër titull

Tenis

Nadal ka fituar një tjetër titull

Më: 9 janar 2022 Në ora: 12:25
Nadal ka fituar një tjetër titull

Rafael Nadal ka fituar një tjetër titull.

Reketi spanjoll ka bërë një rikthim fantastik në fushën e tenisit, pasi ishte jashtë për një kohë të gjatë si pasojë e një lëndimi.

Ai ka fituar Melbouerne Summer Set (ATP 250), duke fituar finalen ndaj Maxime Cressy, me rezultatin 7-6 dhe 6-3.

Ky është titulli numër 89 i Rafael Nadal në ATP, dhe i pari që kur fitoi Master 1000 në Romë, në vitin e kaluar.

Nadal tashmë ka tejkaluar John McEnroe, Michael Chang dhe Stefan Edberg në numrin e trofeve në këtë turne (23).

Reketi spanjoll vuajti së fundmi nga Covid-19, por përballej edhe me një lëndim fizik, por rikthimi ishte më i miri i mundshëm për të.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat