Paralajmëroi gjyqtarin se ishte me Covid

Tenis

Paralajmëroi gjyqtarin se ishte me Covid

Më: 13 janar 2022 Në ora: 12:27
Paralajmëroi gjyqtarin se ishte me Covid

Bernard Tomiq u bë protagonist i një episodi të pazakontë në përballjen me Roman Safiullin në raundin e parë të Australian Open. Ai iu drejtua gjyqtarit më fjalët: “Jam i bindur që kam COVID-19″.

Dyshimet e 29-vjeçarit u konfirmuan këtë të enjte, pasi australiani ka rezultuar i infektuar me Koronavirus.

Tomiq, i cili është jashtë Australian Open, pasi humbi ndaj Safiullin 6-1, 6-4, tha se ai ende ka simptoma të sëmundjes.

“Ende ndihem i sëmurë, jam më keq mendërisht sesa fizikisht, sepse doja shumë të kthehesha dhe t’i tregoja publikut australian tenistin që ata shpresojnë të jem. E di që nuk duket ashtu, por ky është fillimi i rikthimit tim. Sëmundja nuk mundi të më godiste me fuqi të plotë”, – tha australiani për “Herald Sun”.

Fakti që Tomic doli pozitiv mund të zbulojë raste të reja, pasi australiani përplasi grushtin e tij me atë të Roman Safiullin. Në fakt, australiani i kishte dhënë gjyqtarit se ishte i gatshëm të vinte bast me një darkë, duke qenë i sigurt që kishte Koronavirusin. Ai kishte hedhur akuza se organizatorët po i linin pjesëmarrësit të ndesheshin pa u bërë testin PCR.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat