Gjokoviq është rikthyer në paraburgim

Tenis

Gjokoviq është rikthyer në paraburgim

Më: 15 janar 2022 Në ora: 14:55
Gjokoviq është rikthyer në paraburgim

Çështja e Novak Gjokoviq ka trazuar të gjithë mediat.

Sportistit i është ndaluar të luajë në “Australia Open”, madje më shumë po kalon kohë nëpër gjykata sesa në fushën me dhe.

Tenisti serb është rikthyer në paraburgimin e imigracionit, në pritje të vendimit të gjykatësve.

Është përfolur shumë për një përjashtim të tenistit për 3 vite nga Australia, por deri më tani nuk është marrë një vendim përfundimtar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat