Gjokoviqin e dëbojnë nga Australia

Tenis

Gjokoviqin e dëbojnë nga Australia

Më: 16 janar 2022 Në ora: 13:21
Gjokoviqin e dëbojnë nga Australia

Tenisti serb Novak Gjokoviq, është larguar nga Australia.

Gjokoviq në aeroport ka qenë i përcjellur nga Policia australiane deri merrte rrugën për të hipur në aeroplanin që e dërgon për në Dubai.

Ai u detyrua të largohet pasi gjykata në Austali e la në fuqi vendimin e qeverisë për t’ia anuluar atij vizën.

Kështu tenistit serb i pamundësohet pjesëmarrjen në garën e njohur “Australia Open”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat