Protestuesi hyn në fushë gjatë finales, policia merr...

Tenis

Protestuesi hyn në fushë gjatë finales, policia merr...

Më: 30 janar 2022 Në ora: 13:56
Protestuesi hyn në fushë gjatë finales, policia merr...

Momente tensioni gjatë finales së meshkujve në Australian Open në tenis, mes rusit Daniil Medvedev e spanjollit Rafael Nadal.

Një person ka hyrë në fushë në kohën që po luhej seti i dytë (rezultati 5-3 për Nadal në atë moment).

Në fushë hyri një aktivist për të drejtat e refugjatëve, që mbante në duart një pankartë.

Image

Pasi u hodh në fushë, ai u ndal menjëherë nga forcat e sigurisë, që e rrethuan dhe e nxorën jashtë fushës.

Në fushë hynë edhe disa forca të sigurisë private e policia, që morën në mbrojtje dy tenistët, që mbetën të befasuar.

Ndeshja u ndal disa minuta dhe më pas gjithçka rinisi normalisht.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat