Ylli rus i tenisit: Mos bëni luftë ju lutem

Tenis

Ylli rus i tenisit: Mos bëni luftë ju lutem

Më: 26 shkurt 2022 Në ora: 16:15
Andrey Rublev

Një numër i rusëve të njohur kanë kanë dalur kundër pushtimit të Ukrainës.

Midis tyre është ylli rus i tenisit, Andrey Rublev, shkruan BBC.

Ai bëri thirrje për paqe në një objektiv kamerash pasi kaloi në finalen e Kampionatit të Tenisit në Dubai.

“Mos bëni luftë ju lutem”, ishte mesazhi i tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat