“Kam një armë dhe jam gati ta përdor”, thotë ylli ukrainas i tenisit

Tenis

“Kam një armë dhe jam gati ta përdor”, thotë ylli ukrainas i tenisit

Më: 3 mars 2022 Në ora: 12:05
Sergiy Stakhovsky

Tenisti ukrainas Sergiy Stakhovsky thotë se është kthyer në vendin e tij për të luftuar kundër pushtimit rus.

Duke folur për Radio 5 Live, ai thotë se nuk ka përvojë luftimi – por dëshiron të “mbrojë atë që është e jona, të mbrojë vendin tonë”, raporton BBC.

“Putini e ka bërë shumë më të lehtë për ukrainasit që t’u bashkohen [rezervistëve ushtarakë] sepse ai ka vendosur që Ukraina nuk ka ekzistuar kurrë,” thotë ai.

“Unë kam një armë dhe jam i përgatitur ta përdor.”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat