Cicipas: Nuk ekziston “treshja e madhe”

Tenis

Cicipas: Nuk ekziston “treshja e madhe”

Më: 20 prill 2022 Në ora: 13:17
Cicipas: Nuk ekziston “treshja e madhe”

Stefanos Cicipas, fituesi i turneut Masters të Montekarlos dhe aktualisht numri 5 në botë, beson se termi “big three”, që i është përshtatur tri tenistëve Roger Federer (20 grand slam), Rafael Nadal (21 grand slam) e Novak Gjokoviq (20 grand slam), nuk ekziston më.

“Krahasuar me të shkuarën, ky term nuk është më i pranishëm sot. Ata nuk janë më në tri vendet e para të renditjes, ndaj nuk ka më vlerë të flasësh për të ata të tre.

Të jem i sinqertë, Nadal e Gjokoviç janë ende kompetitivë në fushë, ndërsa Federeri nuk luan prej shumë kohësh”, tha mes tjerash Cicipas.

Greku shpreson që në sipërfaqet e fushave me dhè, siç dhe ishte turneu i Montekarlos, ai të bëjë një paraqitje të mirë dhe të afrohet me kreun.

“Nuk e di nëse ky do të jetë momenti im, pasi më duhet të testoj veten edhe në disa turne të tjerë”, u shpreh Cicipas, që ka rreth 2.500 pikë më pak në renditje nga kreu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat