Mësohet se kur Federeri do të kthehet

Tenis

Mësohet se kur Federeri do të kthehet

Më: 27 prill 2022 Në ora: 12:08
Mësohet se kur Federeri do të kthehet

Roger Federeri planifikon që të kthehet në tenis në muajin tetor.

Nga Zvicra vjen lajmi se kampioni i madh planifikon të rikthehet në turneun e Bazelit.

-Veterani ende nuk ka në plan të tërhiqet nga tenisi.

Pas një dëmtimi në gju që e pengoi për një kohë të gjatë të garojë, ai do të rikthehet në turne, të cilin e fitoi plot 10 herë.

Para paraqitjes në këtë turne, 40-vjeçari pritet të luajë në “Laver Cup”. Kujtojmë se sfida e fundit e Federerit është nga turneu i Uimbëldonit, të vitit të kaluar, ku pësoi disfatë nga Hubert Hurkaç në çerekfinale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat