Nadal “mbret”, shkëputet me dy tituj nga Federer

Tenis

Nadal “mbret”, shkëputet me dy tituj nga Federer

Më: 5 qershor 2022 Në ora: 18:16
Nadal “mbret”, shkëputet me dy tituj nga Federer

Rafael Nadal shkruan një tjetër kapitull në historinë e tenisit duke festuar titullin e Roland Garros, trofeun e 14-të në karrierë.

Nadal e fitoi këtë trofe pasi mposhti norvegjezin Casper Ruud në tre sete me rezultatin 6-3 6-3 6-0.

Pas këtij turneu 36-vjeçari përmirëson rekordin e tij, duke arritur në 22 Slam në karrierë, 2 më shumë se Federer dhe Gjokoviq.

Spanjolli nuk di të ndalet dhe këtë e ka treguar edhe në rekordin e çmimeve të fituara, dhe në  Paris e tregoi edhe njëherë tjetër që është “mbreti” i kryeqytetit Francez.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat