Nadal dhe Beretini, shkruajnë historinë

Tenis

Nadal dhe Beretini, shkruajnë historinë

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 11:08
Nadal dhe Beretini, shkruajnë historinë

Ditën e hënë do të nisë Grand Slami i Uimbëlldonit, turneu i tretë i madh i këtij viti, që zhvillohet në fushat me barë.

Befasia e sivjetshme vjen nga fakti se për herë të parë në historinë e këtij Grand Slami, tenistët janë stërvitur në fushën qëndrore, pasi që ajo kurrë më parë nuk i kishte hapur dyert për tenistët, para ndeshjeve zyrtare.

Ata që e kishin provuar për herë të parë janë Rafael Nadal dhe Mateo Beretini, të cilët u stërviten, ndërkohë që, në shkallët e stadiumit, punonjësi kryenin sistemimet e fundit.

Organizatorët morën këtë vendim pas dëmtimeve që disa tenistë pësuan në fushën qëndrore në ditët e para të vitit të kaluar, përfshi edhe Serena Uilliams.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat